فال حافظ شیرازی

چرا از غزل های حافظ شیرازی فال می گیریم؟

فال حافظ، یکی از سنت‌های ادبی و فرهنگی ایرانی است که با استفاده از منتخب شعری از شاعر بزرگ ایرانی "حافظ"، به عنوان یک استاد تفسیر و شناسایی نشانه‌ها و علائم در زندگی و آینده‌ی فرد، انجام می‌شود. پس از آن، نفری که می‌خواهد فال خود را بگیرد، بر اساس تصادفی بودن منتخب شدن غزل، فال خود را بدست می‌آورد.

به واسطه این سنت، فعالان فال حافظ سعی می‌کنند تا با تعبیر شعرهای حافظ، راهکارها و گزینه‌هایی برای حل مشکلات و یا پیش بینی آینده شخص پیش‌بینی کنند. فال حافظ به عنوان یکی از اساسی‌ترین سنت‌های ایرانی شناخته شده است و امروزه همچنان توسط اکثر مردم کشورمان به عنوان یکی از سنت‌های مهم فرهنگی و اجتماعی بهره برده می‌شود.

به نقل از اقا اردشیر کاکاوند یکی از دلایل دیگری که از غزل های حافظ فال می گیریم به خاطر این می باشد که در شعر های حافظ صراحت نیست و به خاطر همین هر شرایطی در هر جایی می تواند مصداق شعر حافظ باشد.
در واقع از شعر های حافظ نمی توانیم به شخصیت او پی ببریم در صورتی که از شعر های مولانا می توانیم شخصیت او را بشناسیم ولی حافظ اینطور نیست . به خاطر همین غزل های حافظ و سبک شعری حافظ ، جدا از شخصیت اوست و متن به تنهایی مفهموم شعر را به ما می دهد.

نحوه گرفتن فال حافظ شیرازی

دریافت پیشگویی های حافظ، یکی از برنامه های جذاب و دوست داشتنی برای فارسی زبانان است. در این صفحه، شما می توانید بهترین روش ها و تکنیک هایی که برای گرفتن پیشگویی از حافظ استفاده می شود را کشف کنید. با استفاده از این راهنمایی ها، شما می توانید از دنیای بی نظیر پیشگویی های حافظ لذت ببرید. به همراه ما باشید و شاهد پیشگویی های جالب و دقیق حافظ باشید. ابتدا نیت کنید و سپس بعدا از خواندن یک حمد برای لسان الغیب ، حافظ شیرازی فال بگیرید.

سنت فال حافظ

فال حافظ، یکی از برترین سنت های فرهنگی و پرطرفدار در ایران محسوب می شود. هنر پیشگویی از طریق شعر حافظ که در فرهنگ ایرانی جایگاه ویژه ای دارد، از گذشته های دور آغاز شده است. در این صفحه، شما با مبانی و ریشه های فال حافظ آشنا خواهید شد و با روش های گرفتن فال از حافظ، آشنا می شوید. برای کسب اطلاعات بیشتر از این سنت فرهنگی، به همین صفحه باز مراجعه کرده و از تجربیات بسیاری که در این خصوص به دست آورده ایم، بهره مند شوید.

تفسیرفال حافظ

تیم محتوا شعر نوش در تلاش است که تمام تفسیر های غزل های حافظ را اضافه کند. در حال حاضر بخشی از تفسیرهای فال حافظ اضافه شده اند.